Домой Новости города Депутаты поддержали обращение к парламенту касательно общедомовых счетчиков

Депутаты поддержали обращение к парламенту касательно общедомовых счетчиков

81
0

Напряжение в обществе за последний месяц в городе начало доходить до своего пика. Часть горожан уже получили платежки после установки общедомовых счетчиков. Подобная афера, как уверяют жильцы разработана специально для опустошения карман простых людей, в угоду газовым компаниям. В связи с этим депутаты обратились в Верховную Раду.

«Діючий в Україні Закон «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» покликаний встановити реальні об’єми споживання газу, а також стимулювати населення до економії цього природного ресурсу. Однак, газорозподільчі компанії скористувались лазівкою у вищевказаному законі, а також постановою НКРЕКП, що дозволяють замість індивідуальних приладів обліку встановлювати загальнобудинкові. Вважаємо, що встановлення загальнобудинкових засобів обліку враховують лише інтереси приватних монополістів на ринку газорозподілення. Натомість прості громадяни України за умови встановлення загальнобудинкового приладу обліку газу позбавляються свого права сплачувати лише за ті послуги, які вони отримали, адже за цих умов неможливо встановити об’єм газу, що спожитий в окремо взятій квартирі. Це створює напругу в суспільстві, провокує протистояння між мешканцями, як всередині будинку, так і з газорозподільною компанією, зниження рівня проплат.

Вимагаємо ініціювати зміни в законодавстві, згідно яких облік спожитого об’єму газу може здійснюватись виключно індивідуальними приладами обліку, фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється лише за рахунок коштів суб’єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території і коштів бюджетів різних рівнів, а крайній строк обладнання всіх споживачів приладами обліку відтермінувати.

На час регулювання законодавства запровадити мораторій на встановлення загальнобудинкових лічильників і скасувати Постанову КМУ від 16 травня 2002 р. № 620 «Про затвердження тимчасового положення про порядок проведення розрахунків за надання населенню послуг з газопостачання в умовах використання загальнобудинкового вузла обліку».

Розрахунок оплати за спожитий газ вести згідно чинних норм споживання. Такі дії виконавчої та законодавчої гілок влади свідчитимуть про їх роботу на користь громадян України, а не приватних монополістів в газовій сфері», — говорится в обращении Каменского городского совета.

Добавить комментарий