Домой Новости региона Щоб далі йти дорогою одною!

Щоб далі йти дорогою одною!

16
0

31 березня у Дніпропетровську відбувся обласний відбірковий етап щорічного Всеукраїнського літературно-мистецького конкурсу на краще виконання творів письменниці-патріотки, Олени Теліги «Щоб далі йти дорогою одною!» Головним доброчинцем у його проведенні став відомий громадський діяч і небайдужий молодий політик Максим Голосний.

Цьогорічний конкурс – чотирнадцятий за ліком. Такий поважний термін існування Конкурсу свідчить як про зацікавленість молоді в участі, так і про силу і привабливість поетичного слова Олени Теліга, особливий магнетизм такої особистості, якою була ця «поетка вогнених меж». Тож організація та проведення конкурсу «Щоб далі йти дорогою одною!» усі ці роки стають мірилом зрілості та професійності для усіх, причетних до нього. Вже стало традицією, що співорганізаторами обласного туру в Дніпропетровську виступають Дніпропетровська обласна організація Всеукраїнського жіночого товариства (ВЖТ) імені Олени Теліги та Дніпропетровська обласна бібліотека для молоді імені М.Свєтлова.

Незмінними творчими партнерами в проведенні Конкурсу залишились обласна організація Національної Спілки письменників та Спілки театральних діячів України, а також Дніпропетровський обласний театрально-художній коледж ім. Карпенка-Карого. Їхні представники увійшли до складу журі, яке оцінювало виступи конкурсантів у чотирьох номінаціях: «Учні» (14-18 років), «Студенти», «Професійні читці» (молодь до 35 років) та «Творча молодь» (учні, студенти і професіонали, які представляли власні вірші, нариси, есе та мистецькі доробки, присвячені життю і творчості Олени Теліги).

У відбірковому обласному турі брали участь тридцять учасників. Конкурсанти представляли навчальні та професійні заклади не лише обласного центру, а й інших міст і районів Дніпропетровщини. Школярі, студенти та професійні читці, усі вони – творча молодь, з різним рівнем підготовки, розуміння творчості Олени Теліги, заглиблення у її зміст. Однак, юнаки і дівчата, як і у попередні роки, дивували і тішили своїми здібностями, оригінальністю та щирістю. Звісно, цим додавали труднощів журі, якому належало визначити переможців. На жаль, у змаганнях є переможці, є і ті, хто не посів призового місця.

Перші місця журі надало лише у двох номінаціях: «Учні» та «Студенти». Переможцями, відповідно, стали Катерина Корабльова, учениця ЗОШ №2 з м. Підгороднє та Андрій Квятковський, студент Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.

Другі місця посіли: Яна Бровченко (учениця ЗОШ №1, учасниця театрального колективу «Дзиґа» з м. Підгороднє); Оксана Сеньків (студентка юридичного факультету Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ); Анна Ніколаєнко (студентка магістратури історичного факультету педагогічного інституту Криворізького національного університету). Анна подавала роботу в номінації «Творча молодь». На жаль, професійні читці цьогоріч не змогли посісти призових місць, отримавши лише подяки та заохочення за участь.

А треті місця розподілилися наступним чином: серед учнів – Марія Хлопова (ЗОШ №1, учасниця театрального колективу «Дзиґа» з м. Підгороднє); «Студенти» — Валентин Вовк (Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара). У четвертій номінації вирішено надати два треті місця школяркам з м. Орджонікідзе: Марії Коваленко та Марії Шакаловій.

Усі призери отримали Грамоти, книги та цінні подарунки. Тим, хто не посів переможного місця, вручили Подяки та відзнаки на згадку (книги, сувеніри). Звісно, організатори із вдячністю згадували доброчинців, які чим могли, допомагали організаторам. Зокрема, запрошені члени журі роблять свій внесок тим, що цілий день працюють безоплатно. Бібліотека упродовж років проведення Конкурсу забезпечує необхідне приміщення та обладнання і апаратура для музичного супроводу виступів, чи демонстрації відеоматеріалів. Буквально в день конкурсу друзі бібліотеки для молоді, мистецька агенція Арт-Вертеп, подарували електронні книги для доповнення до призів.

Громадським організаціям, як правило, нелегко доводиться, коли вони беруться за конкурсні проекти. Окрім величезної кількості свого особистого часу, фізичних та моральних зусиль, їх керівникам та активістам доводиться щоразу ламати голову над одним чи не найголовнішим питанням: «Де взяти кошти на проведення конкурсу?» Особливо гостро це стосується конкурсів такого рівня і змісту як «Щоб далі йти дорогою одною!» Тому є не одна причина. Але не варто говорити про всі. Чи не найголовніша та, що за усі 15 років своєї діяльності Дніпропетровська обласна організація ВЖТ не вклонялася жодній владі, не поступалась своїми засадничими принципами. Теліжанки мають свій Кодекс, за яким живуть і працюють. Це складно. Зокрема, у випадку пошуку коштів для великих чи малих заходів: не до кожного підуть просити допомоги.

Цього року до останнього тижня перед обласним конкурсом майже все фінансування перебувало під загрозою: усі або відмовляли, або просто не відповіли на звернення голови обласної організації ВЖТ ім. О. Теліги Тетяни Хуторної. Щоправда, трохи більше пощастило керівнику дівочої Ліги товариства, надав частково допомогу відомий в області опозицiйний громадський та політичний діяч.

[box]— Трохи виручив, але голова пухла від думок. Єдину лише навіть близько не підпускала, що конкурс не відбудеться, — говорить Тетяна Хуторна. – І Бог почув наші прохання, з’явився доброчинець. Натрапивши випадково на сайт Максима Голосного, прочитала про турнір з греко-римської боротьби, а поруч і про «Спорт для всіх», далі «поблукала» по сайту і вирішила спробувати. Втрачати нічого, а раптом? Написала прямо в контакти про конкурс. Максим (я його називаю без по-батькові) відповів відразу: «Допоможу 100%».
[/box]

[box]Максим Голосний:Конкурс «Щоб далі йти дорогою одною!» гріх не підтримати. Він присвячений життю жінки-патріотки, українській поетесі. Сама пішла на смерть, хоча могла втекти з Києва, і гестапо б не арештувало і не розстріляло. Вона лежить у Бабиному Яру серед тисяч інших борців та безвинних жертв. І добре, що в нашому краї теж є патріотичні організації, які без політичних амбіцій та балаканини роблять таку важливу справу: виховують патріотичну молодь. Її сьогодні не вистачає, особливо у нашому регіоні, на Дніпропетровщині. Такі умови нашого життя: обласна влада живе своїми власними інтересами та бізнесом. Їй заважають прогресивні та патріотичні люди.

Дати хоча б символічні кошти на щось, що не пропіарить губернатора, голову облради чи їхніх ставлеників, вони вважають нецільовим використанням, марними витратами бюджету. Спорт для всіх? А для чого? Здоров’я? Вони медичну реформу проводять, в результаті всі будуть здорові, якщо не повмирають, не дочекавшись «швидкої». І культурний розвиток, і патріотизм, і громадянська свідомість, і порядність – і ще багато яких моральних і духовних засад для влади не лише порожній звук, а й ворожі по суті. Адже розумними, освіченими, свідомими патріотами маніпулювати неможливо, бо це вільні люди. Люди майбутнього, а у кабінетах – вічно вчорашні. Тимчасові.

[/box]

За кілька днів переможці обласного етапу поїдуть підкорювати київське журі. А організатори вже минулого дніпропетровського конкурсу починають готуватись до наступного ювілейного, 15-го Всеукраїнського конкурсу із назвою, що стала символічною для них та Максима Голосного «Щоб далі йти дорогою одною!».

Ада Улянко

Добавить комментарий